Zamknięcie wyszukiwarki

SEMINARIA NORSAN

…spotkajmy się i poszerzmy więdzę razem.

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędnymi składnikami odżywczymi i mają fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia i zapobiegania chorobom. Ponadto stanowią ważny element terapeutyczny w przypadku wielu chorób i problemów zdrowotnych.Na seminariach online NORSAN otrzymasz praktyczne informacje i możliwość zadawania własnych pytań.

Seminaria NORSAN skierowane są do specjalistów medycyny i farmacji, dietetyków i dietetyków klinicznych oraz terapeutów zajmujących się naukami o żywieniu lub naturoterapeutów.


Poniżej znajdują się nadchodzące SEMINARIA NORSAN. Więcej informacji oraz link do zapisów otrzymają Państwo klikając w wybrane wydarzenie.

Jeśli napotkacie jakiekolwiek problemy podczas rejestracji lub macie inne pytania, skontaktujcie się z nami telefonicznie lub mailowo.

Oprócz seminariów internetowych jesteśmy również obecni na wielu specjalistycznych kongresach i targach. W 2025 roku będziemy między innymi na:

  • 3. Edycji najbardziej praktycznej Konferencji Psychodietetyki w Warszawie, 22.02.2025

  • 2. Edycji Festiwalu Kultury Zdrowia: Pełnia Zdrowia Bez Leków w Katowicach, 8.03.2025

  • Współczesna Dietetyka o powikłaniach otyłości, Katowice 8.03.2025

  • Konferencji Food Forum: Homeostaza i równowaga metaboliczna, Warszawa 29.03.2025

  • Międzynarodowych Targach Żywności i Napojów, Technologii i Opakowań dla Branży Spożywczej EXPO XXI Warszawa, 8-10.04.2025

Chętnie spotkamy się z Państwem przy naszym stoisku!

E-mail: info@norsan-omega.pl
Telefon: +48 793 556 369

Omega-3, a ADHD i spektrum autyzmu

16 stycznia 2025

Zapraszamy serdecznie na webinar prowadzony przez dietetyk kliniczną Agnieszkę Biernat, poświęcony roli Omega-3 w kontekście ADHD i spektrum autyzmu. Dowiesz się, jak kwasy DHA i EPA wpływają na koncentrację, rozwój poznawczy oraz funkcjonowanie dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Jeśli chcesz zrozumieć, jak dieta może wspierać Twoje dziecko i jakie kroki możesz podjąć, by poprawić jego samopoczucie i zdolności poznawcze. Omega-3, szczególnie DHA (kwas dokozaheksaenowy) i EPA (kwas eikozapentaenowy), odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu mózgu oraz wspierają rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci. Badania sugerują, że suplementacja Omega-3 może przynieść korzyści dzieciom z ADHD (zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) oraz tym ze spektrum autyzmu (ASD). Dzieci z ADHD często mają niższy poziom kwasów tłuszczowych Omega-3 w porównaniu z ich rówieśnikami. Suplementacja DHA i EPA może poprawić zdolność koncentracji, uwagę, pamięć oraz samokontrolę. Omega-3 wpływają również na regulację neuroprzekaźników, takich jak dopamina i serotonina, co może zmniejszać impulsywność, nadpobudliwość i poprawiać zdolność uczenia się. W przypadku dzieci z ASD odpowiednia ilość Omega-3 może wspierać rozwój mowy, poprawiać interakcje społeczne oraz zmniejszać poziom lęku i problemów sensorycznych. Ponadto kwasy tłuszczowe Omega-3 działają przeciwzapalnie, co może być istotne w łagodzeniu objawów związanych z przewlekłym stanem zapalnym, który często towarzyszy autyzmowi. Dowiedz się więcej na naszym webinarze! Udział w nim jest dla Ciebie bezpłatny. Czas trwania: ok 60 minut plus sesja pytań i odpowiedzi. Zapraszamy serdecznie AKADEMIA NORSAN

Do rejestracji

Rola kwasów tłuszczowych omega-3 w łojotokowym zapaleniu skóry

23 stycznia 2025

Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony roli kwasów tłuszczowych Omega-3 w łojotokowym zapaleniu skóry. Dowiesz się, jak Omega-3 wpływają na stan skóry, redukują stany zapalne oraz wspierają leczenie ŁZS. Poznasz praktyczne wskazówki dotyczące suplementacji DHA i EPA oraz tego, jakie produkty warto włączyć do diety. Webinar poprowadzi dietetyk kliniczny Adrianna Dąbrowska-Hulka. Kwasy tłuszczowe Omega-3, zwłaszcza DHA (kwas dokozaheksaenowy) i EPA (kwas eikozapentaenowy), mogą odgrywać znaczącą rolę w łagodzeniu objawów łojotokowego zapalenia skóry (ŁZS). Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła, zapalna choroba skóry charakteryzująca się zaczerwienieniem, łuszczeniem i świądem, której przyczyną może być nieprawidłowa odpowiedź układu odpornościowego, nadprodukcja sebum oraz obecność grzyba Malassezia. Omega-3 mają silne działanie przeciwzapalne, co może przyczyniać się do redukcji stanów zapalnych skóry i łagodzenia objawów ŁZS. DHA i EPA wpływają na zmniejszenie produkcji substancji prozapalnych, takich jak cytokiny i leukotrieny, które odgrywają rolę w procesach zapalnych skóry. Ponadto Omega-3 pomagają w regulacji pracy gruczołów łojowych, zmniejszając nadprodukcję sebum, która może nasilać zmiany skórne. Regularna suplementacja Omega-3 może również wspierać nawilżenie skóry i poprawiać jej barierę ochronną, co zmniejsza podatność na podrażnienia i infekcje. Dieta bogata w źródła Omega-3, takie jak tłuste ryby morskie (łosoś, makrela, sardynki), orzechy włoskie, siemię lniane czy olej z alg, może wspomagać terapię łojotokowego zapalenia skóry i poprawić kondycję skóry. Dowiedz się więcej na naszym wydarzeniu! Udział w nim jest dla Ciebie bezpłatny. Czas trwania: ok 60 minut plus sesja pytań i odpowiedzi.

Do rejestracji

Koncepcja longevity - skuteczne strategie żywieniowe

30 stycznia 2025

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa bardzo serdecznie na Seminarium Online „Koncepcja Longevity - Skuteczne Strategie Żywieniowe”, które poprowadzi dla nas dr n. med. Angelika Kargulewicz. Czy zastanawiałeś się, jak dieta wpływa na długość i jakość Twojego życia? Czy wiesz, że odpowiednie nawyki żywieniowe mogą wspierać zdrowe starzenie się i poprawiać funkcjonowanie organizmu na każdym etapie życia? Podczas naszego webinaru dowiesz się, jakie zmiany w diecie mogą przyczynić się do poprawy zdrowia i długowieczności. Omówimy najważniejsze aspekty żywieniowe związane z koncepcją longevity, a także przedstawimy sprawdzone strategie oparte na naukowych badaniach. W programie webinaru: podstawy koncepcji longevity, czyli czym jest i jakie są jej główne filary; rola kwasów omega-3 (EPA i DHA), ich kluczowe znaczenie dla zdrowia, w tym dla funkcjonowania mózgu, serca i błon komórkowych; diety długowieczności, takie jak okinawska i śródziemnomorska, które są znane z pozytywnego wpływu na długość życia; wysycenie błon komórkowych kwasami omega-3 oraz to, jak odpowiednie poziomy EPA i DHA wpływają na zdrowie komórkowe; źródła kwasów omega-3, najlepsze produkty spożywcze i suplementy wspierające ich odpowiednie spożycie, także dla osób, które nie jedzą ryb; praktyczne porady, jak włączyć te zasady do codziennej diety, aby wspierać zdrowe starzenie się. To doskonała okazja, aby zdobyć cenną wiedzę, która pomoże Ci lepiej zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Bądź z nami! Udział w nim jest dla Ciebie bezpłatny. Czas trwania: ok 60 minut plus sesja pytań i odpowiedzi

Do rejestracji